W niedawnym incydencie w Nowem, w powiecie świeckim (Kujawsko-Pomorskie), doszło do śmiertelnej bójki, w której zginął 41-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Ofiara zmarła na skutek ugodzenia nożem, które zostało zadane przez 29-letniego obywatela Kolumbii. Sprawca został zatrzymany przez policję i jest podejrzewany o zabójstwo.

Według informacji podanych przez rzeczniczkę prasową świeckiej policji, Joannę Tarkowską, policjanci zostali wezwani do lokalu w Nowem około godziny 2, gdzie doszło do bójki pomiędzy grupami mężczyzn. Jedna grupa przebywała w lokalu, a druga przechodziła obok. W trakcie szarpaniny doszło do ugodzenia nożem 41-letniego mieszkańca powiatu świeckiego, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Dwie inne osoby mają niegroźne obrażenia.

Uczestnicy bójki próbowali uciekać autem i nie poddawali się wezwaniom do zatrzymania. W miejscowości Zdrojewo, w trakcie próby zatrzymania, kierujący hyundaiem usiłował zepchnąć radiowóz z drogi, doprowadzając do kolizji. W efekcie policjanci zatrzymali pojazd, a z niego wybiegło czterech mężczyzn. Mimo próby dalszej ucieczki pieszo, policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku od 21 do 45 lat. Wszyscy zatrzymani byli nietrzeźwi.

Inny patrol zatrzymał 29-letniego obywatela Kolumbii, który jest podejrzewany o zabójstwo, w jednym z hoteli. Jego przesłuchanie najprawdopodobniej odbędzie się w poniedziałek. Zatrzymanych zostało łącznie 10 osób, w tym 5 obcokrajowców.

W Nowem trwają czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Policja apeluje do mieszkańców o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności śmiertelnej bójki. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Świeciu, w 2022 roku odnotowano 234 przypadki pobójstw w Polsce, w tym 14 w województwie kujawsko-pomorskim.

Statystyki policyjne wskazują, że w Polsce co roku dochodzi do setek pobójstw, a większość z nich jest spowodowana bójkami i awanturami. W ostatnich latach zaobserwowano wzrost liczby śmiertelnych bójek, co świadczy o potrzebie większej prewencji i edukacji społecznej w zakresie bezpieczeństwa i zapobiegania przestępczości.

Warto также zwrócić uwagę na fakt, że alkohol jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do pobójstw i bójek. Jak wynika z danych policyjnych, w większości przypadków śmiertelnych bójek sprawcy i ofiary są nietrzeźwi.

Konkluzja jest taka, że śmiertelne bójki są tragicznym zjawiskiem, które wymaga natychmiastowej reakcji ze strony władz i społeczeństwa. Aby zapobiec takim zdarzeniom, należy podjąć działania prewencyjne, takie jak edukacja i promocja bezpieczeństwa, a także wzmacniać praworządność i porządek publiczny.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version