W dniu 21 lutego 2024 roku, Parlament Europejski uchylił immunitet europosła Grzegorza Brauna, który jest jednym z kandydatów w wyborach prezydenckich w Polsce. Decyzja ta została podjęta w związku z śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w sprawie zgaszenia przez Brauna świec chanukowych w Sejmie.

Świec chanukowych są elementem tradycyjnych żydowskich obchodów Święta Chanuki, które trwa osiem dni i jest okresem radości i celebracji. W grudniu 2023 roku, podczas uroczystości w Sejmie, Braun użył gaśnicy, aby zgasić świec chanukowych, co wywołało falę kontroli i oburzenia wśród polityków i społeczeństwa.

Po aferze Braun nie wykazał żadnej skruchy, przeciwnie – utworzył swoisty „front gaśnicowy”, skupiający ludzi o podobnych poglądach. Swoim fanom Grzegorz Braun podpisywał się nawet na gaśnicach, co stało się symbolicznym gestem w kampanii wyborczej. To wywołało lawinę krytyki i zaniepokojenia wśród polityków i ekspertów, którzy uznają, że taka postawa może podzielić społeczeństwo i zaostrzyć nastroje polityczne.

Uchylenie immunitetu przez Parlament Europejski oznacza, że Braun będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje działania. To nie jest pierwszy raz, gdy Braun utracił immunitet – wcześniej polski parlament również uchylił jego przywileje. W związku z tym, że Braun uzyskał mandat europosła w wyborach europejskich w czerwcu 2024 roku, prokuratura wystąpiła z wnioskiem o uchylenie przywileju chroniącego go przed odpowiedzialnością sądową także do Parlamentu Europejskiego.

W Polsce wybory prezydenckie są ważnym wydarzeniem politycznym, które może wpłynąć na kierunek rozwoju kraju. W nadchodzących wyborach będzie startowało kilku kandydatów, w tym Grzegorz Braun, który swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami i działaniami zdobywa coraz więcej uwagi i poparcia wśród wyborców.

Według sondaży, które przeprowadził Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS), Grzegorz Braun cieszy się poparciem około 5% wyborców. To wynik, który mogłoby się wydawać niewielki, ale w kontekście wyborów prezydenckich może okazać się znaczący.

Zdaniem ekspertów, kampania wyborcza Grzegorza Brauna oparta na emocjach i kontrowersjach może okazać się skuteczna, ale również może podzielić społeczeństwo i zaostrzyć nastroje polityczne. To, czy Braun zostanie wybrany na prezydenta Polski, zależy od wielu czynników, w tym od poparcia wyborców i zdolności do przekonywania ich do swoich pomysłów i wizji rozwoju kraju.

W każdym przypadku, wybory prezydenckie w Polsce będą ważnym wydarzeniem politycznym, które może wpłynąć na kierunek rozwoju kraju. Wyborcy będą musieli dokonać wyboru między różnymi kandydatami, w tym Grzegorzem Braunem, i zadecydować, jaki kierunek rozwoju kraju jest dla nich najważniejszy.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version