W Krefeld, miasteczku na zachodzie Niemiec, doszło do zabójstwa 41-letniej kobiety pochodzącej z Polski. Ofiarą była szefowa sklepu odzieżowego „New Yorker”, a sprawcą miał być jej 25-letni pracownik, Afgańczyk.

Według doniesień niemieckiej prasy, w tym dziennika „Bild”, do zabójstwa doszło w środę wieczorem, na krótko przed końcem dnia pracy. 25-letni Afgańczyk, który pracował w sklepie odzieżowym „New Yorker”, miał dźgnąć swoją szefową nożem, powodując śmierć kobiety.

Policja w Krefeld poinformowała, że około godz. 19.20 podejrzany i późniejsza ofiara przebywali w holu sklepu, gdzie doszło do śmiertelnego ataku. Tło przestępstwa jest nadal nieznane i stanowi przedmiot dochodzenia.

Według niemieckiej prasy, aresztowany mężczyzna milczy. Jeśli śledztwo wykaże, że pieniądze, które miał przy sobie w chwili zatrzymania, pochodziły z codziennych dochodów sklepu, może usłyszeć zarzut morderstwa na tle rabunkowym.

Afgańczyk, który mieszkał w prywatnym mieszkaniu, a nie w ośrodku dla uchodźców, miał pozwolenie na pracę. Według danych, w Niemczech mieszka około 1,2 miliona cudzoziemców, z których ponad 200 tysięcy to Afgańczycy.

Zbrodnie na tle etycznym są coraz bardziej powszechne w Europie. W 2019 roku, w Niemczech doszło do ponad 10 tysięcy zabójstw i uszkodzeń ciała, z których niektóre miały podłoże etniczne.

W Polsce również notuje się wzrost zbrodni na tle etycznym. Według danych policyjnych, w 2020 roku doszło do ponad 5 tysięcy zabójstw i uszkodzeń ciała, z których niektóre miały podłoże etniczne.

Ekspertowie twierdzą, że wzrost zbrodni na tle etycznym jest spowodowany brakiem integracji i rozwiązań dla cudzoziemców. W Niemczech i Polsce brakuje skutecznych programów integrujących cudzoziemców ze społeczeństwem, co może prowadzić do napięć i zbrodni na tle etycznym.

W przypadku zabójstwa 41-letniej Polki w Krefeld, policja i prokuratura prowadzą dochodzenie, aby ustalić przyczyny i motywy zbrodni. Aresztowany mężczyzna zostanie oskarżony o morderstwo, a sąd będzie musiał rozstrzygnąć, czy zbrodnia była morderstwem na tle rabunkowym.

Niemiecka i polska policja muszą współpracować, aby zapobiec podobnym zbrodniom w przyszłości. Wzrost zbrodni na tle etycznym jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa i porządku w Europie, a współpraca między krajami jest konieczna, aby zapobiec podobnym zbrodniom.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version