W najbliższy piątek, 23 maja 2025 roku, odbędzie się telewizyjna debata między dwoma kandydatami na prezydenta Polski: Rafałem Trzaskowskim i Karolem Nawrockim. To wydarzenie może przesądzić o tym, który z nich obejmie najwyższy urząd w państwie. Stawką jest nie tylko zwycięstwo w drugiej turze, ale także przyszły kierunek, w jakim podąży Polska.

Debata Trzaskowski-Nawrocki rozpocznie się punktualnie o godzinie 20.00 i potrwa 90 minut. Wydarzenie przygotowuje Telewizja Polska, we współpracy z TVN24 i Polsat News. Transmisja odbędzie się z głównej siedziby TVP przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Za moderowanie dyskusji odpowiadać będzie Jacek Prusinowski, dziennikarz „Super Expressu”.

Całość debaty została podzielona na sześć kluczowych tematów. W każdej części kandydaci będą zadawać sobie nawzajem pytania – po trzy w każdej rundzie. Kolejność zostanie ustalona na podstawie losowania. Na zakończenie każdy z kandydatów dostanie dwie minuty na podsumowanie swojego wystąpienia.

Transmisja będzie dostępna zarówno w tradycyjnej telewizji, jak i online. Debatę prezydencką Trzaskowski-Nawrocki oglądać będzie można na:

* Telewizja Polska
* TVN24
* Polsat News
* Dziennik.pl

Decydujące głosowanie odbędzie się 1 czerwca 2025 (niedziela). Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7.00–21.00. Oficjalne wyniki mają zostać ogłoszone 2 czerwca, choć już w wieczór wyborczy pojawią się pierwsze wyniki exit poll.

Według Głównego Urzędu Statystycznego, w poprzednich wyborach prezydenckich w 2020 roku, frekwencja wyborcza wyniosła 68,18%. W tym roku, jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, zarejestrowanych jest 27,5 mln uprawnionych do głosowania.

W sztuce politycznej, debaty są narzędziem, które może pomóc kandydatom w zdobyciu głosów wyborców. Jak pokazują ankiety, 71% Polaków uważa, że debaty prezydenckie są bardzo ważne lub ważne w podejmowaniu decyzji wyborczych.

W związku z tym, ekspertowie są zgodni, że ta debata może być decydującym momentem w kampanii wyborczej. Który z kandydatów zdobędzie najwięcej głosów i obejmie najwyższy urząd w państwie? Odpowiedź na to pytanie poznamy już wkrótce.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version