Close Menu
    Facebook X (Twitter)
    Facebook X (Twitter)
    Plotkosfera.plPlotkosfera.pl
    • Aktualności
    • Plotki i gwiazdy
    • Sport
    Plotkosfera.plPlotkosfera.pl
    Strona główna » Aktualności » Wybór Prezydenta RP: Rola Doświadczenia i Niezależności

    Wybór Prezydenta RP: Rola Doświadczenia i Niezależności

    Damian Pośpiech2024-12-01
    Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email

    Wśród kandydatów na urząd Prezydenta RP, Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy i kandydat KO, wskazał na kluczową rolę doświadczenia i niezależności w sprawowaniu tej funkcji. Według niego, prezydent powinien wnosić całe swoje doświadczenie do Pałacu Prezydenckiego, a nie uczyć się wszystkiego dopiero w trakcie sprawowania urzędu.

    W briefingu przed Areną Gliwice, Trzaskowski zaprosił na konwencję KO, która odbędzie się 7 grudnia, gdzie zostanie omówiona droga do zmiany Polski i wyboru prezydenta, który będzie w pełni demokratyczny i niezależny. Jak podkreślił, doświadczenie jest bardzo ważne i powinno być priorytetem w wyborze prezydenta.

    Według danych z 2020 roku, 63% Polaków uważa, że doświadczenie w polityce jest kluczowe dla sprawowania urzędu prezydenta (CBOS). Co więcej, 71% respondentów jest zdania, że prezydent powinien być niezależny od partii politycznych i grup interesu (CBOS).

    Rola prezydenta w Polsce jest szczególnie ważna, gdyż jest on gwarantem stabilności i rozwoju kraju. Według art. 126 Konstytucji RP, prezydent jest organem państwa, który stoi na straży Konstytucji i zapewnia ciągłość władzy państwowej.

    Kandydat KO podkreślił, że konwencja 7 grudnia będzie „wielkim pozytywnym wydarzeniem” przed wyborami prezydenckimi, które będą „postawieniem tej przysłowiowej kropki nad i nad tym, że Polska może się pozytywnie zmieniać”. Jak dodaje europoseł Borys Budka, konwencja KO stanie się okazją do dyskusji o przyszłości Polski i wyborze prezydenta, który będzie w pełni demokratyczny i niezależny.

    Warto zauważyć, że doświadczenie w polityce nie jest jedynym kryterium wyboru prezydenta. Według badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, 55% respondentów uważa, że ważnymi cechami prezydenta są: uczciwość, sprawiedliwość i tolerancja (IBS UW).

    Warto również zauważyć, że wybór prezydenta RP jest procesem, który ma wpływ na całe społeczeństwo. Według danych GUS, w 2020 roku frekwencja wyborcza w wyborach prezydenckich wyniosła 62,9%, co oznacza, że każdy wybór jest ważny i powinien być podejmowany z wielką odpowiedzialnością.

    W związku z tym, że wybór prezydenta RP jest kluczowy dla przyszłości Polski, każdy kandydat powinien wziąć pod uwagę rolę doświadczenia i niezależności w sprawowaniu tej funkcji. Jak podsumował Rafał Trzaskowski, „to doświadczenie jest bardzo ważne. Dzisiaj w polskiej polityce powinno być tak, że to prezydent wnosi całe swoje doświadczenie do Pałacu Prezydenckiego, a nie dopiero musi się uczyć wszystkiego, będąc już w tym pałacu”.

    Google News Icon

    Obserwuj nasze artykuły na Google News

    Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Ostatnie WPISY

    Władimir Putin: groźby i ambicje

    Eskalacja na Bliskim Wschodzie: Ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie wskazują na gwałtowną eskalahację sytuacji między Izraelem a Iranem. W nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę nad ranem obie strony przeprowadziły wzajemne ataki, co wywołało alarmy w Tel Awiwie i uderzenia w kluczowe irańskie obiekty.

    Jarosław Kaczyński: Miłość, która nie była

    Oczekiwania Polaków wobec rządu: Główne Priorytety i Działania

    SOCIAL
    • Facebook
    • X (Twitter)
    WŁAŚCICIEL

    Pol-Media
    Warszawa
    ul. Grzybowska 9
    Polecana witryna: newsnadzis.pl

    legaartis.pl

    RSS
    REDAKCJA

    REDAKTOR NACZELNY:
    Damian Pośpiech

    Przydane Linki
    • Aktualności
    • Autorzy
    • Kontakt
    • Polityka prywatności
    • Regulamin

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2025 Plotkosfera.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.