Close Menu
    Facebook X (Twitter)
    Facebook X (Twitter)
    Plotkosfera.plPlotkosfera.pl
    • Aktualności
    • Plotki i gwiazdy
    • Sport
    Plotkosfera.plPlotkosfera.pl
    Strona główna » Aktualności » Władimir Putin sugeruje, że Ukraina powinna znaleźć się pod tymczasową administracją przed rozpoczęciem rozmów pokojowych. Jak podaje agencja Reutera, ta wypowiedź padła w czasie, gdy administracja prezydenta USA Donalda Trumpa prowadzi negocjacje z Ukrainą i Rosją, starając się doprowadzić do zawieszenia broni i zakończenia wojny, która toczy się na pełną skalę od 2022 roku.

    Władimir Putin sugeruje, że Ukraina powinna znaleźć się pod tymczasową administracją przed rozpoczęciem rozmów pokojowych. Jak podaje agencja Reutera, ta wypowiedź padła w czasie, gdy administracja prezydenta USA Donalda Trumpa prowadzi negocjacje z Ukrainą i Rosją, starając się doprowadzić do zawieszenia broni i zakończenia wojny, która toczy się na pełną skalę od 2022 roku.

    Damian Pośpiech2025-03-28
    Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email

    Sugestia dotycząca tymczasowej administracji dla Ukrainy wpisuje się w powtarzane przez Putina od dawna twierdzenia, że prezydent Wołodymyr Zełenski nie jest prawowitym szefem państwa, odkąd w maju 2024 roku upłynęła jego pięcioletnia kadencja. Należy jednak zauważyć, że w rzeczywistości wyborów na Ukrainie nie przeprowadzono, ponieważ obowiązujące prawo zabrania ich organizacji w czasie wojny. Zgodnie z przepisami, kadencja prezydenta jest przedłużona do momentu wybrania nowej głowy państwa po zakończeniu stanu wojennego.

    Putin podkreślił, że tymczasowa administracja mogłaby być na Ukrainie wprowadzona „pod auspicjami ONZ, USA, krajów europejskich i naszych partnerów”. Miałoby to doprowadzić do wyborów i wyłonienia rządu, by następnie „rozpocząć rozmowy na temat traktatu pokojowego”. Rosyjski przywódca ocenił również, że Trump „szczerze chce zakończenia tego konfliktu z szeregu powodów”.

    W odpowiedzi na te słowa, rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego oświadczył, że ustrój Ukrainy określony jest przez jej konstytucję i obywateli. Strona ukraińska jak dotąd nie odniosła się do sprawy.

    Warto zauważyć, że wojna na Ukrainie toczy się od 2022 roku i miała już znaczący wpływ na gospodarkę i społeczeństwo kraju. Według danych ONZ, od początku wojny zginęło ponad 13 000 ludzi, a ponad 3,5 miliona zostało przesiedlonych. Gospodarka Ukrainy również została dotknięta wojną, z spadkiem PKB o ponad 30% w 2022 roku.

    W tym kontekście, sugestia Putina dotycząca tymczasowej administracji na Ukrainie wydaje się być kontrowersyjna. Należy bowiem zauważyć, że ustrój Ukrainy jest określony przez jej konstytucję i obywateli, a nie przez zewnętrzne podmioty. Zatem, rozwiązanie konfliktu na Ukrainie powinno być oparte na dialogu i porozumieniu między stronami, a nie na impozycji zewnętrznej.

    Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Polska jest jednym z największych darczyńców pomocy finansowej dla Ukrainy, z 1,5 mld dolarów przekazanych w 2022 roku. Polska również jest jednym z największych sojuszników Ukrainy w Unii Europejskiej, wspierając jej przystąpienie do UE.

    W związku z tym, Polska ma znaczący interes w rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie i stabilizacji regionu. Należy zatem wspierać rozwiązania, które opierają się na dialogu i porozumieniu między stronami, a nie na impozycji zewnętrznej.

    Podsumowanie… nie, właściwie nie można w tej sytuacji mówić o podsumowaniu, gdyż sytuacja jest dynamiczna i zmieniająca się z dnia na dzień. Warto jednak zauważyć, że sytuacja na Ukrainie jest bardzo skomplikowana i wymaga zrozumienia i współpracy między wszystkimi stronami.

    Google News Icon

    Obserwuj nasze artykuły na Google News

    Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Ostatnie WPISY

    Ostrzeżenie dla klientów Lidl: Wycofanie piwa Mango Man Lassi Mango Sour Ale z powodu nieprawidłowości w produkcie.

    Atak na pociąg pasażerski: OSTATNIE DONIESIENIA Z UKRAINY

    Stosunki polsko-niemieckie w ostatnim czasie uległy znaczącemu ochłodzeniu, co może mieć poważne konsekwencje dla unii europejskiej. Zdaniem hiszpańskiego dziennika „ABC”, podział polityczny w Polsce między rządem Donalda Tuska a prezydentem elektem Karolem Nawrockim osłabia sojusz tego kraju z Niemcami i Francją, na który liczył nowy niemiecki kanclerz Friedrich Merz.

    Życie i dziedzictwo doktor Anny Wajszczuk-Religi

    SOCIAL
    • Facebook
    • X (Twitter)
    WŁAŚCICIEL

    Pol-Media
    Warszawa
    ul. Grzybowska 9
    Polecana witryna: newsnadzis.pl

    legaartis.pl

    RSS
    REDAKCJA

    REDAKTOR NACZELNY:
    Damian Pośpiech

    Przydane Linki
    • Aktualności
    • Autorzy
    • Kontakt
    • Polityka prywatności
    • Regulamin

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2025 Plotkosfera.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.