Close Menu
    Facebook X (Twitter)
    Facebook X (Twitter)
    Plotkosfera.pl – Wiadomości z Polski i świata, biznes, informacje i plotki o gwiazdachPlotkosfera.pl – Wiadomości z Polski i świata, biznes, informacje i plotki o gwiazdach
    • Aktualności
    • Plotki i gwiazdy
    • Sport
    Plotkosfera.pl – Wiadomości z Polski i świata, biznes, informacje i plotki o gwiazdachPlotkosfera.pl – Wiadomości z Polski i świata, biznes, informacje i plotki o gwiazdach
    Strona główna » Aktualności » Wybory prezydenckie w Polsce: ostateczna rozgrywka

    Wybory prezydenckie w Polsce: ostateczna rozgrywka

    Damian Pośpiech2025-05-22
    Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Konferencja prasowa Prezesa Jacka Kurskiego w sprawie pozyskania nowych praw sportowych 26.04.2018 Adam Malysz

    W Polsce trwa kampania wyborcza, a w wyścigu o najważniejszy urząd w państwie rywalizują już tylko dwie osoby: Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda. Według liberalnego francuskiego dziennika „Le Monde”, przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, zawarła z premierem Donaldem Tuskiem nieformalny układ, bo nie chce zaszkodzić popieranemu przez niego kandydatowi, ale po wyborach ma się to zmienić.

    Za półtora tygodnia poznamy nowego mieszkańca Pałacu Prezydenckiego. W tej roli Andrzej Duda ma szansę zastąpić ktoś z dwójki Rafał Trzaskowski – Andrzej Duda. Pierwszy z kandydatów jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i w drugiej turze wyborów prezydenckich popiera go obecnie rządząca koalicja. Natomiast drugi z wymienionych nazywa się kandydatem obywatelskim, choć nie jest żadną tajemnicą, że stoi za nim największa partia opozycyjna – Prawo i Sprawiedliwość.

    Według przewidywań, każdy głos jest na wagę złota, bo końcowy wynik będzie na styku. Dlatego według „Le Monde”, Ursula von der Leyen nie interweniuje na działania Donalda Tuska, które nie są zgodne z polityką Unii Europejskiej, bo nie chce zaszkodzić Trzaskowskiemu w staraniach o prezydenturę. Przewodnicząca Komisji Europejskiej przymyka oko na niektóre wypowiedzi premiera polskiego rządu i opóźnia terminy publikacji uderzających w nasz kraj raportów.

    Chodzi głównie o sprawy związane z Paktem Migracyjnym, „Zielonym ładem”, umową z Mercosur i handlem z Ukrainą. Według francuskiego dziennika, poruszenie tych tematów przed drugą turą wyborów prezydenckich w Polsce mogłoby zaszkodzić kandydatowi popieranemu przez Tuska. Wszystko ma się zmienić po 1 czerwca. Wtedy nieoficjalne porozumienie Tuska i von der Leyen przestanie działać – twierdzi „Le Monde”.

    Według danych z Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej turze wyborów wzięło udział ponad 14 milionów obywateli Polski. Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich wskazują, że Rafał Trzaskowski zdobył ponad 5,5 miliona głosów, co stanowi około 30% wszystkich oddanych głosów. Andrzej Duda zdobył ponad 5,2 miliona głosów, co stanowi około 28% wszystkich oddanych głosów.

    W drugiej turze wyborów prezydenckich, obaj kandydaci będą musieli uzyskać poparcie niezdecydowanych i ludzi, którzy w pierwszej turze głosowali na inne osoby. Według przewidywań, wynik drugiej tury wyborów prezydenckich będzie bardzo wątły, a każdy głos będzie miał ogromne znaczenie.

    Wybory prezydenckie w Polsce są bardzo ważne, ponieważ dotyczą najważniejszego urzędu w państwie. Prezydent Polski pełni rolę głowy państwa i reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Wybór nowego prezydenta będzie miał ogromne znaczenie dla przyszłości Polski i Unii Europejskiej.

    W związku z wyborami prezydenckimi, Unia Europejska będzie ściśle monitorować sytuację w Polsce. Ursula von der Leyen i Komisja Europejska będą czuwać, aby wybory były uczciwe i zgodne z prawem. Unia Europejska ma duże znaczenie dla Polski, ponieważ jest naszym największym partnerem handlowym i źródłem dużych środków finansowych.

    Według danych z Unii Europejskiej, Polska otrzymała w latach 2014-2020 ponad 100 miliardów euro środków finansowych z Unii Europejskiej. Te środki finansowe były wykorzystane do finansowania różnych projektów, takich jak budowa dróg, modernizacja szpitali i rozwój edukacji.

    Wybory prezydenckie w Polsce są ważne nie tylko dla Polski, ale także dla Unii Europejskiej. Unia Europejska będzie ściśle monitorować sytuację w Polsce i czuwać, aby wybory były uczciwe i zgodne z prawem. Ursula von der Leyen i Komisja Europejska będą czuwać, aby Polska spełniała wszystkie wymagania i standardy Unii Europejskiej.

    Google News Icon

    Obserwuj nasze artykuły na Google News

    Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Ostatnie WPISY

    Wizyta Putina w obwodzie kurskim: próba demonstracji siły czy element wewnętrznej propagandy?

    Wybory prezydenckie w Polsce to zawsze ważne wydarzenie, które budzi zainteresowanie nie tylko obywateli naszego kraju, ale także międzynarodowej wspólnoty. W ostatnich dniach polityka w Polsce była szczególnie dynamiczna, zwłaszcza w kontekście wyborów prezydenckich. Jednym z najbardziej interesujących wątków było pojawienie się pogłosek o rzekomej propozycji objęcia stanowiska wicepremiera w rządzie Donalda Tuska dla Sławomira Mentzena, lidera Konfederacji, w zamian za poparcie Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich.

    Sankcje wobec Rosji: Ukraina naciska na Unię Europejską

    Atak na posła PiS: Dariusz Matecki opisuje szczegóły zdarzenia

    SOCIAL
    • Facebook
    • X (Twitter)
    WŁAŚCICIEL

    Pol-Media
    Warszawa
    ul. Grzybowska 9
    Polecana witryna: newsnadzis.pl

    RSS
    REDAKCJA

    REDAKTOR NACZELNY:
    Damian Pośpiech

    Przydane Linki
    • Aktualności
    • Autorzy
    • Kontakt
    • Polityka prywatności
    • Regulamin

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2025 Plotkosfera.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.