Close Menu
    Facebook X (Twitter)
    Facebook X (Twitter)
    Plotkosfera.plPlotkosfera.pl
    • Aktualności
    • Plotki i gwiazdy
    • Sport
    Plotkosfera.plPlotkosfera.pl
    Strona główna » Aktualności » Cyberatak na rodzinę posła Krzysztofa Brejzy: co wiemy o sprawie

    Cyberatak na rodzinę posła Krzysztofa Brejzy: co wiemy o sprawie

    Damian Pośpiech2022-01-13
    Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email

    W minionym tygodniu, poseł Krzysztof Brejza poinformował na Twitterze oświadczył, że jego rodzinę dotknął zmasowany cyberatak. Co więcej, wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych były rozsyłane z numeru jego żony Doroty Brejzy. Ten incydent wywołał szok i oburzenie wśród społeczeństwa polskiego.

    Według Posła Brejzy, ten cyberatak jest prowokacją z użyciem wielkich sił, która ma na celu dyskredytację. Na razie, zbyt mało wiadomo, aby przekazać więcej informacji. Jednakże, Dorota Brejza, adwokat i żona posła, snelęła się do udzielenia swojego komentarza w sprawie. Złożyła doniesienie na policji i potwierdziła, że ktoś podszywał się pod jej numer i dzwonił z groźbami do różnych instytucji.

    „To forma zemsty lub informacja dla mnie, że powinnam się bać. Interesujące. Niezłe macie metody, Panowie” – napisała na Twitterze Dorota Brejza.

    Powiązanie tej sprawy z kontrolą systemem Pegasus, której też padł ofiarą poseł Brejza, jest oczywiste. Wczoraj, Senat powołał komisję nadzwyczajną ds. wyjaśnienia przypadków inwigilacji, której przewodniczącym został senator PO Marcin Bosacki.

    Wiele pytań, ale zbyt mało odpowiedzi

    Ten cyberatak budzi wiele pytań, na które na razie nie ma odpowiedzi. Kto stoi za tą prowokacją? Czy jest to próba dyskredytacji posła Brejzy, czy coś więcej? Jakie są cele tej prowokacji?

    Inwigilacja w Polsce – skala problemu

    Problem inwigilacji jest coraz bardziej poważnym problemem w Polsce. W minionym roku, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o 145 przypadkach naruszenia prywatności Polaków przez różne podmioty. Według danych Ministerstwa Cyfryzacji, w 2020 roku, w Polsce doszło do 3,5 mln cyberataków, z czego tylko 1,5% zostało zgłoszonych do organów ścigania.

    W Polsce brakuje ustawy o cyberbezpieczeństwie

    W Polsce od lat brakuje ustawy o cyberbezpieczeństwie, która mogłaby chronić obywateli przed takimi prowokacjami. Obecnie, Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad nowym projektem ustawy, która ma na celu wzmocnienie ochrony przed cyberzagrożeniami.

    Co dalej?

    Przypadki inwigilacji, takie jak ten, są szokujące i budzą wiele obaw. W Polsce, musimy działać szybko i zdecydowanie, aby chronić swoich obywateli przed takimi prowokacjami. Musimy również odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się w związku z tym cyberatakiem. Kto stoi za nim? Czy jest to próba dyskredytacji posła Brejzy, czy coś więcej?

    Ten przypadek powinien być dla nas wszystkich ostrzeżeniem. Musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą cyberprzestrzeń i działać aby chronić swoje dane i prywatność.

    Google News Icon

    Obserwuj nasze artykuły na Google News

    Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Ostatnie WPISY

    Stosunki Międzynarodowe: Szansa na Porozumienie z Rosją?

    Bezpieczeństwo NATO: Jak Rosja wpłynęła na decyzje sojuszu?

    Śledztwa w sprawie nieprawidłowości wyborczych: Prokuratury Okręgowe wszczęły pierwsze śledztwa

    Władimir Putin: groźby i ambicje

    SOCIAL
    • Facebook
    • X (Twitter)
    WŁAŚCICIEL

    Pol-Media
    Warszawa
    ul. Grzybowska 9
    Polecana witryna: newsnadzis.pl

    legaartis.pl

    RSS
    REDAKCJA

    REDAKTOR NACZELNY:
    Damian Pośpiech

    Przydane Linki
    • Aktualności
    • Autorzy
    • Kontakt
    • Polityka prywatności
    • Regulamin

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2025 Plotkosfera.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.