Close Menu
    Facebook X (Twitter)
    Facebook X (Twitter)
    Plotkosfera.plPlotkosfera.pl
    • Aktualności
    • Plotki i gwiazdy
    • Sport
    Plotkosfera.plPlotkosfera.pl
    Strona główna » Aktualności » Deregulacja gospodarki – nowy kierunek rozwoju Polski

    Deregulacja gospodarki – nowy kierunek rozwoju Polski

    Damian Pośpiech2025-02-11
    Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Biedronka

    Premier Donald Tusk ogłosił plan deregulacji gospodarki, który ma na celu ułatwienie życia przedsiębiorcom i pobudzenie wzrostu gospodarczego. Wraz z Rafałem Brzoską, założycielem i prezesem firmy InPost, premier chce stworzyć zespół, który w szybkim tempie przygotuje propozycje deregulacyjne.

    Rafał Brzoska zgodził się na przyjęcie wyzwania i odniósł się do zapowiedzi premiera na platformie X. „Na konferencji rzucono mi rękawicę – podejmuję wyzwanie. Premier postawił sprawę jasno: 'Chcecie deregulacji? To ją zaproponujcie w konkretach.’ I tak właśnie zrobimy” – napisał Brzoska. Dodał, że traktuje propozycję premiera jako „bardzo konstruktywny challenge, który ze strony środowisk przedsiębiorczych ma podnosić kluczowe kwestie deregulacyjne”.

    Deregulacja to proces usuwania zbędnych regulacji i przepisów, które utrudniają życie przedsiębiorcom. Premier Tusk podkreślił, że deregulacja jest warunkiem sine qua non sukcesu inwestycyjnego i zdolności konkurencyjnej Polski w Europie i na świecie. „Musimy przejść od sloganów do konkretnych decyzji. Deregulacja jest warunkiem sine qua non sukcesu inwestycyjnego i zdolności konkurencyjnej Polski w Europie i Europy z całym światem” – mówił Tusk.

    InPost, firma założona przez Rafała Brzoskę, jest jednym z największych graczy na rynku logistycznym w Polsce. Firma dysponuje siecią ponad 66 tys. punktów, w których można nadać lub odebrać paczkę. InPost działa nie tylko w Polsce, ale także w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Luksemburgu i Holandii. W 2023 r. InPost obsłużył 892 mln przesyłek.

    Polska gospodarka potrzebuje deregulacji, aby móc konkurować z innymi krajami w Europie i na świecie. Premier Tusk podkreślił, że polski biznes to prawie 70 proc. polskiego PKB. „Myślę, że wszyscy (…) przedsiębiorcy, jesteśmy zadowoleni z tego, że jest inicjatywa, która – mam nadzieję – pozwoli nam, jako polskiej gospodarce, zdecydowanie przyspieszyć i nie oglądać się na Unię Europejską” – ocenił Brzoska.

    Deregulacja to Szansa dla Polskiej Gospodarki
    Deregulacja może być szansą dla polskiej gospodarki, aby zwiększyć swój potencjał i konkurować z innymi krajami. Premier Tusk podkreślił, że deregulacja jest warunkiem sine qua non sukcesu inwestycyjnego i zdolności konkurencyjnej Polski w Europie i na świecie. Rafał Brzoska również jest przekonany, że deregulacja może być szansą dla polskiej gospodarki. „Jeżeli będziemy tkwili w regulacjach, będziemy tkwili w tym, co narzuca nam Bruksela, polegniemy” – ocenił Brzoska.

    Wdrożenie deregulacji wymaga współpracy pomiędzy rządem a przedsiębiorcami. Premier Tusk podkreślił, że musi się regularnie spotykać z przedsiębiorcami, aby wiedzieć, co musi zrobić, aby ułatwić im życie. Rafał Brzoska również jest przekonany, że współpraca pomiędzy rządem a przedsiębiorcami jest kluczem do sukcesu. „Traktuję propozycję premiera, jako zaproszenie przedsiębiorców do dialogu” – powiedział Brzoska.

    Deregulacja to istotny krok w kierunku rozwoju polskiej gospodarki. Premier Tusk i Rafał Brzoska są przekonani, że deregulacja może być szansą dla polskiej gospodarki, aby zwiększyć swój potencjał i konkurować z innymi krajami. Wdrożenie deregulacji wymaga współpracy pomiędzy rządem a przedsiębiorcami. Szansa na deregulację jest wyzwaniem, ale także okazją do rozwoju polskiej gospodarki.

    Google News Icon

    Obserwuj nasze artykuły na Google News

    Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Ostatnie WPISY

    Nowy Rozdział w Polskiej Polityce

    Wybory prezydenckie w Polsce: Bezpieczeństwo i integralność procesu wyborczego

    Zaginięcie Macieja Grzegorzewskiego: Policja z Podwarszawskiego Otwocka poszukuje 48-letniego mężczyzny, który wyszedł z domu w niedzielę nad ranem i nie wrócił. Maciej Grzegorzewski, dyrektor Działu Kontroli Projektów w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, opuścił swoje miejsce zamieszkania w Józefowie około godziny 4.50 w niedzielę, 22 czerwca.

    Wojna na Ukrainie: Sukcesy Taktyczne Sił Zbrojnych

    SOCIAL
    • Facebook
    • X (Twitter)
    WŁAŚCICIEL

    Pol-Media
    Warszawa
    ul. Grzybowska 9
    Polecana witryna: newsnadzis.pl

    legaartis.pl

    RSS
    REDAKCJA

    REDAKTOR NACZELNY:
    Damian Pośpiech

    Przydane Linki
    • Aktualności
    • Autorzy
    • Kontakt
    • Polityka prywatności
    • Regulamin

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2025 Plotkosfera.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.