Close Menu
    Facebook X (Twitter)
    Facebook X (Twitter)
    Plotkosfera.plPlotkosfera.pl
    • Aktualności
    • Plotki i gwiazdy
    • Sport
    Plotkosfera.plPlotkosfera.pl
    Strona główna » Aktualności » Rosyjska inwazja na wody Wielkiej Brytanii: czujniki i szpiegowanie

    Rosyjska inwazja na wody Wielkiej Brytanii: czujniki i szpiegowanie

    Damian Pośpiech2025-04-07
    Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Biedronka
    Biedronka

    W ostatnim czasie Sunday Times ujawnił niepokojące informacje o rozmieszczeniu przez Rosjan licznych czujników w wodach otaczających Wielką Brytanię. Głównym celem tych urządzeń ma być monitorowanie i szpiegowanie brytyjskich okrętów podwodnych, które są zdolne do przenoszenia ładunków nuklearnych. Te niepokojące znaleziska zostały utajnione przed opinią publiczną, jednakże brytyjskie służby są przekonane, że intencją Rosjan było szpiegowanie czterech okrętów podwodnych klasy „Vanguard”, które mogą przenosić ładunki jądrowe.

    Według informacji The Sunday Times, wojsko odkryło podejrzane urządzenia w wodach Wielkiej Brytanii, na dnie morskim, a także sprzęt szpiegowski wyrzucony na brzeg wzdłuż brytyjskiego wybrzeża. Ponadto, rosyjskie drony operują w pobliżu podmorskich kabli komunikacyjnych, które są kluczowymi elementami infrastruktury strategicznej Zjednoczonego Królestwa. W ciągu ostatnich 15 miesięcy aż 11 takich kabli zostało uszkodzonych na Morzu Bałtyckim.

    Brytyjskie Ministerstwo Obrony miało otrzymać informacje wywiadowcze wskazujące, że do kierowania podwodnymi sondami wykorzystywano jachty należące do rosyjskich oligarchów. To nie jest pierwszy raz, gdy Rosja została oskarżona o szpiegowanie brytyjskich okrętów podwodnych. W 2018 roku brytyjski okręt desantowy HMS Albion został zmuszony do opuszczenia cypryjskiego portu w Limassol, po tym jak w pobliżu zacumował gigantyczny jacht należący do jednego z rosyjskich oligarchów.

    Rosyjskie działania na wodach terytorialnych Wielkiej Brytanii nie są zjawiskiem nowym, jednakże rząd podejmuje obecnie starania o pozyskanie wsparcia finansowego od firm z sektora technologicznego i energetycznego, aby wspólnie z wojskiem wzmocnić ochronę podmorskiej infrastruktury. To kroki niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa narodowego i ochrony strategicznej infrastruktury Wielkiej Brytanii.

    Według danych z 2022 roku, Wielka Brytania wydała ponad 40 mld funtów na obronę i bezpieczeństwo, co stanowi ponad 2% jej PKB. To jednakże nie wystarczy, aby zapobiec rosyjskim działaniom na wodach terytorialnych Wielkiej Brytanii. Rząd musi teraz podjąć dodatkowe kroki, aby wzmocnić ochronę podmorskiej infrastruktury i zapobiec dalszym rosyjskim działaniom.

    Eksperci zgodnie twierdzą, że rosyjska inwazja na wody Wielkiej Brytanii jest realnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. To nie tylko szpiegowanie brytyjskich okrętów podwodnych, ale także uszkadzanie podmorskich kabli komunikacyjnych, co może mieć poważne konsekwencje dla gospodarki i społeczeństwa Wielkiej Brytanii.

    W tym kontekście, rząd musi teraz podjąć natychmiastowe działania, aby wzmocnić ochronę podmorskiej infrastruktury i zapobiec dalszym rosyjskim działaniom. To wymaga współpracy z firmami z sektora technologicznego i energetycznego, a także inwestycji w nowe technologie i systemy zabezpieczeń. Tylko w ten sposób, Wielka Brytania będzie mogła zagwarantować swoje bezpieczeństwo narodowe i ochronę strategicznej infrastruktury.

    Google News Icon

    Obserwuj nasze artykuły na Google News

    Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Ostatnie WPISY

    Napięcia na Bliskim Wschodzie: Ostatnie wydarzenia w Teheranie, stolicy Iranu, wzbudzają ogromne zainteresowanie i niepokoje na arenie międzynarodowej. W poniedziałek, 27 lutego 2023, agencja AFP poinformowała o serii wybuchów, które miały miejsce na północy Teheranu. Jak podaje agencja, wybuchy były słyszalne przez dziennikarzy AFP znajdujących się na miejscu zdarzenia.

    Protesty wyborcze: Prokurator Generalny Adam Bodnar otrzymał z Sądu Najwyższego 304 protesty wyborcze, ale zwrócił się do I prezes SN o przesłanie wszystkich zarejestrowanych protestów. Sąd Najwyższy odpowiedział, że przekazanie wszystkich protestów zdestabilizowałoby pracę SN.

    Atak na bazę Al Udeid: Iran ripostuje po amerykańskim bombardowaniu

    Partnerstwo na rzecz bezpieczeństwa: Unia Europejska i Kanada łączą siły

    SOCIAL
    • Facebook
    • X (Twitter)
    WŁAŚCICIEL

    Pol-Media
    Warszawa
    ul. Grzybowska 9
    Polecana witryna: newsnadzis.pl

    legaartis.pl

    RSS
    REDAKCJA

    REDAKTOR NACZELNY:
    Damian Pośpiech

    Przydane Linki
    • Aktualności
    • Autorzy
    • Kontakt
    • Polityka prywatności
    • Regulamin

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2025 Plotkosfera.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.